STARTOWALIŚMY W 7 BIEGU KOLOROWEJ SKARPETKI
Od momentu powstania Klubu Biegacza Politechniki Rzeszowskiej rokrocznie nasi biegacze startują w biegu Kolorowej Skarpetki. Ta impreza biegowa jest ukierunkowana na integrację z osobami z chorobą Downa oraz wsparcie inicjatyw działających na ich rzecz, w tym organizatora biegu stowarzyszenie szansa 21.
W tegorocznym biegu wystartowała nasza najbardziej sprawdzona ekipa, która startowała praktycznie w każdej edycji biegu. Byli to Tomasz Konecki, Mariusz Węglarski, Robert Babiarz i Robert Jakubowski. Wszyscy oni pobiegli na najdłuższym dystansie 10 km. W rywalizacji z prawie 150 biegaczami spisali się bardzo dobrze, realizując założenia przedstartowe, chociaż wysoka temperatura i słońce nie były sprzymierzeńcami mocnego biegania.
W tym biegu nie wyniki są najważniejsze, a cel charytatywny, to jednak należy podkreślić sportowe zaangażowanie wszystkich naszych biegaczy, którzy do końca walczyli o jak najlepsze pozycje. W efekcie udało się wywalczyć jedną statuetkę, którą zdobył Robert Jakubowski za trzecie miejsce w klasyfikacji wiekowej M45-59.Pamiątkowe medale otrzymali wszyscy startujący, którzy dobiegli do mety.





