Podstrona: Dzień Bieszczadzki na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dzień Bieszczadzki na Politechnice Rzeszowskiej

2017-11-07
Dzień Bieszczadzki na Politechnice Rzeszowskiej

17 listopada zapraszamy na I edycję Dnia Bieszczadzkiego ,,Jesienią góry są najszczersze”. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem w Cisnej, odbędzie się pod patronatem rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Tadeusza Markowskiego.

- To doskonała promocja podkarpackiej kultury i tradycji, skierowana do mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia, przy współudziale studentów i pracowników uczelni – zapewnia Tadeusz Wojnarowski, prezes Stowarzyszenia Natchnieni Bieszczadem w Cisnej.

Dzień Bieszczadzki na Politechnice Rzeszowskiej wypełniony będzie prezentacją produktów regionalnych, poezją, fotografią, rzeźbą, pokazem rękodzieła i malarstwa. Podczas imprezy wystąpią: Agata Rymarowicz z zespołem, grupa Łemkowyna, zespół Żmije, Piotr Rogala „Rogalik” i zespół Grzane Wino. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Ratatam.

W spotkaniu udział wezmą także poeci bieszczadzcy oraz artyści występujący w ramach wolnej sceny. Podczas Imprezy mile widziane są stroje bieszczadzkie i turystyczne. Można zabrać gitarę!

Spotkanie odbędzie się w auli Politechniki Rzeszowskiej (budynek V). Zapraszamy już od godziny 11:00 do 22:00.