Podstrona: HiTech Week z MTU Aero Engines Polska w Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

HiTech Week z MTU Aero Engines Polska w Politechnice Rzeszowskiej

2018-10-15
HiTech Week z MTU Aero Engines Polska w Politechnice Rzeszowskiej

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, studenckie koło naukowe EUROAVIA Rzeszów zapraszają na cykl tygodniowych wykładów w języku angielskim, prowadzonych przez czołowych specjalistów – przedstawicieli firmy MTU Aero Engines oraz na spotkanie z przedstawicielami firmy, którzy odpowiedzą na nurtujące pytania i przedstawią ofertę staży i praktyk.

Podczas wykładów będzie można poznać najważniejsze dyscypliny, powiązane z nimi kluczowe kompetencje i zależności techniczne, wykorzystywane w procesie projektowania Turbin Niskiego Ciśnienia dla silników lotniczych przyszłości.

Wykłady odbywać się będą od 16 do 19 października br.  w budynku V przy al. Powstańców Warszawy 12 , sala V-2.

Wykład E. Henricha "Przepływowo-cieplne projektowanie Turbiny Niskiego Ciśnienia dla nowoczesnych silników lotniczych" zaplanowany pierwotnie na 15 października, z przyczyn niezależnych od organizatora zostaje przełożony na 5 listopada br. (godz. 14.00- 16.00).

Pozostałe terminy pozostają bez zmian.

Wtorek 16.10 godzina 14:00-16:00

"Osiągi nowoczesnych silników lotniczych"
Wprowadzenie do zagadnień osiągów silnika, zrozumienie metodologii oraz głównych aspektów.
Wykład poprowadzi dr M. Kotulla, Discipline Chief Aero Engine Performance.

Środa 17.10.2018, godzina 14:00-16:00

"Podstawowe zagadnienia w projektowaniu turbin niskiego ciśnienia"
Wymogi oraz podstawy konstrukcji turbin niskiego ciśnienia: rotor, stator, specyficzne wymogi dla turbin wysokoobrotowych.
Wykład poprowadzi M. Feldmann, Discipline Chief Design Standard Turbine.

Czwartek 18.10.2018, godzina 14:00-16:00

"Wytrzymałość materiałów w silnikach lotniczych"
Wytrzymałość materiałów: wyzwania, zadania, odpowiedzialność, wybrane zagadnienia.
Wykład poprowadzi dr H.-P. Hackenberg, Discipline Chief Structural Mechanics.

Piątek 19.10.2018, godzina 9:00-11:00

"Nowoczesne materiały oraz procesy jako czynniki zwiększające konkurencyjność w przemyśle lotniczym"
Rozwój oraz zatwierdzanie nowych materiałów, wdrażanie nowoczesnych procesów produkcyjnych jako kluczowe aspekty w zaspokajaniu wymogów nowoczesnych silników lotniczych.
Wykład poprowadzi dr J. Esslinger, Discipline Chief Materials Engineering and Component Testing.

Piątek 19.10. godzina 11

Spotkanie z HR

Bezpośrednio po ostatnim wykładzie studenci będą mieli okazję spotkać się z pracownikami działu HR MTU Aero Engines Polska, by poznać możliwości odbycia stażu w firmie, przeanalizować swoje CV oraz zarejestrować się w bazie potencjalnych kandydatów.