Podstrona: Umowa o współpracy z firmą SIC Specjalistyczna Chemia Przemysłowa / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Umowa o współpracy z firmą SIC Specjalistyczna Chemia Przemysłowa

2020-06-05
Umowa o współpracy z firmą SIC Specjalistyczna Chemia Przemysłowa

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z firmą SIC Specialized Industrial Chemicals Specjalistyczna Chemia Przemysłowa. Porozumienie podpisali dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, Prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką Politechniki Rzeszowskiej oraz Mariusz Rzucidło, Prezes Zarządu.

Strony deklarują współpracę w zakresie przemysłowego wytwarzania specyficznych produktów używanych w przemyśle oraz w zakresie prowadzenia badań naukowych, a także współpracy w ramach umowy wieloletniej, współpracy w określonym czasie na potrzeby realizacji wspólnego projektu, płatnych staży pracownika danej jednostki naukowej, zakupu usługi w jednostkach naukowych lub usług na wykonanie określonego zadania prowadzącego do praktycznych rezultatów (np. stworzenie prototypu urządzenia, dokonanie pomiarów testowych, wykonanie badań potrzeb dotyczących określonego produktu lub usługi).

Umowa obejmuje współpracę w szczególności w zakresie:

a) Pomocy udzielonej przez Uczelnię w realizacji przez SIC wymienionych poniżej projektów badawczo-rozwojowych:

Projekt 1: Synteza polimerycznego, wysoko skutecznego stabilizatora formaldehydu i opracowanie metody pomiaru skuteczności jego działania.
Projekt 2: Opracowanie prototypu urządzenia dozującego środki odpieniające w przemyśle spożywczym.

b) Zorganizowaniu przez SIC 4-miesięcznego stażu płatnego dla jednego pracownika naukowego Uczelni w dziale badawczo-rozwojowym SIC w okresie realizacji w/w projektów

c) Zakupu przez SIC usługi badawczej od Uczelni, jeżeli w trakcie realizacji projektów badawczo-rozwojowych pojawi się taka potrzeba.

Ponadto Uczelnia deklaruje wsparcie w rozwiązywaniu przez SIC problemów praktycznych oraz realizacji innych badań przy wykorzystaniu swojego potencjału naukowo-dydaktycznego, a SIC umożliwi prowadzenie badań w swoim zakładzie, udostępniając informacje i infrastrukturę niezbędną do realizacji określonej pracy.