Podstrona: Wydział Chemiczny partnerem w programie ChemHR / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wydział Chemiczny partnerem w programie ChemHR

2020-10-21 , red.  Marta Jagiełowicz
Wydział Chemiczny partnerem w programie ChemHR

Program ChemHR jest koordynowany przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego i ma na celu wspieranie współpracy uczelni z przemysłem. Partnerami w programie są najlepsze polskie uczelnie techniczne oraz przedsiębiorstwa sektora chemicznego.

Program daje możliwość zaangażowania się w praktyczny rozwój zawodowy studentów przez udział w przygotowaniu i prowadzeniu seminariów o tematyce związanej z funkcjonowaniem przedsiębiorstw sektora chemicznego. Seminaria są prowadzone m.in. przez wytypowanych przedstawicieli spółek branży chemicznej. Ich głównym celem jest przybliżenie praktycznych aspektów pracy w przemyśle chemicznym, a także związanych z nim tzw. funkcji wsparcia, obejmujących m.in. transport i dystrybucję, produkcję, handel chemikaliami, zakup podstawowych surowców produkcyjnych, energetykę, BHP i bezpieczeństwo procesowe oraz ochronę środowiska, innowacyjność i społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR).

Udział w seminariach przemysłowych pozwala na poznanie realiów pracy w przedsiębiorstwach sektora chemicznego w Polsce w praktycznym zakresie, a także umożliwia nawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Program ChemHR umożliwia przedstawienie oferty praktyk studenckich i realizacji prac dyplomowych w zakresie zagadnień związanych z działalnością zaangażowanych przedsiębiorstw. W ramach programu przewidywany jest konkurs na najlepsze prace dyplomowe.

Poza Wydziałem Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej partnerami naukowymi zostali również: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Warszawska Filia w Płocku, Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej, Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.