Podstrona: Występy Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej nad Sekwaną / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Występy Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej nad Sekwaną

2021-09-01 , red.  Lidia Chalińska
kategoria: Kultura
Chór Akademicki PRz podczas Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Paryżu w American Church,

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Paryżu w American Church. Był jedynym zespołem reprezentującym Polskę, Rzeszów i naszą uczelnię.

Występy Chóru

Chórzyści naszej uczelni rozpoczęli występ od hymnu „Gaude Mater Polonia”, a następnie zaprezentowali hymn Politechniki Rzeszowskiej „Leć do gwiazd”. W repertuarze znalazły się również polskie pieśni patriotyczne. Ukłonem w stronę gospodarzy był utwór „Moon River” odśpiewany na zakończenie występu. Chórzystom towarzyszyli wspaniali muzycy Maja i Przemysław Czekajowie oraz Maciej Mikłasz, którzy swoją grą uświetnili występ. Koncert naszych reprezentantów, choć bez udziału publiczności, został nagrodzony gromkimi brawami obecnych na sali pozostałych uczestników festiwalu.

W drugim dniu festiwalu odbyły się koncerty plenerowe w Musique Du Jardin Des Champs-Elysees. Mieliśmy również zaszczyt wystąpić na Placu de la Concorde, gdzie wykonaliśmy m.in „Gaude Mater Polonia”, ze szczególną dedykacją dla obecnej Polonii oraz hymn Politechniki Rzeszowskiej „Leć do gwiazd”.

Ze względu na sytuację spowodowaną pandemią Covid-19 i związane z tym obostrzenia we Francji nie odbyły się przesłuchania konkursowe ani tradycyjny koncert na zakończenie festiwalu.

Promocja uczelni i Rzeszowa

Udział Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej w festiwalu był możliwy dzięki wsparciu rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika oraz prezydenta miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Mieliśmy zaszczyt reprezentować naszą uczelnię oraz promować miasto Rzeszów – Stolicę Innowacji. Mieliśmy również okazję rozdać organizatorom i uczestnikom festiwalu materiały promocyjne Politechniki Rzeszowskiej i Rzeszowa – Stolicy Innowacji.